Programmas
Vizuāli plastiskā māksla līdztekus pamatizglītībai
Mācību ilgums 7 gadi
Vizuāli plastiskā mākslas programmā apgūst šādus mācību priekšmetus:
ZĪMĒŠANA
Apgūst 1. - 7. kasei
Zīmēšanas nodarbībās apgūst zīmēšanas un grafikas pamatprincipus un kompozicionālus paņēmienus, tehnikas, apgūst tos pielietot, zīmējot, veicot radošus vingrinājumus vai patstāvīgi īstenojot savas radošās idejas dažādos materiālos, attēlojot priekšmetisko pasauli (siluetu, faktūru, ritmu, tonālās pārejas u.c.)
GLEZNOŠANA
Apgūst 1. - 7. kasei
Gleznošanas nodarbībās apgūst tēlotājmākslas pamatjēdzienus, ietverot zīmēšanas un gleznošanas jomu. Apgūst pielietot glezniecības pamatprincipus un paņēmienus, attēlojot priekšmetisko pasauli (krāsu, apgaismojumu, apjomu, telpu), un savu ideju izteikšanai prot izmantot krāsu kodus un to informatīvo potenciālu.
Apgūst glezniecības estētiskās vērtības uztveres izkopšanā, iepazīstas ar dažādu laikmetu mākslinieku daiļradi un glezniecības žanriem, stiliem, rosina interesi Personīgās iztēles, tēlainās emocionalitātes un radošās darbības veicināšana un attīstīšana.
KOMPOZĪCIJA
Apgūst 1. - 7. kasei
Kompozīcijas nodarbībās apgūst kompozīcijas pamatprincipus un kompozicionālos paņēmienus, apgūst tos radoši pielietot tēlotājmākslas un lietišķās mākslas darbos.
Mācību priekšmets KOMPOZĪCIJA pilnveido audzēkņu iztēles spējas, estētiskās jūtas, un praktiskās iespējas to izteikšanā.
Dot pietiekamas zināšanu līmeni mākslas izglītības turpināšanai.
DARBS MATERIĀLĀ
Apgūst 1. - 7. kasei
Darbs materiāla nodarbībās iepazīst, apgūst un pilnveido dažādu materiālu pielietojuma iespējas kompozicionālo ieceru realizācijai. Šis priekšmets veido saikni starp kompozīciju, zīmēšanu un gleznošanas mācību priekšmetiem.
VEIDOŠANA
Apgūst 3. - 7. kasei
Veidošanas nodarbībās iepazīt veidošanas tehniku un paņēmienu daudzveidību, izkopj izpratni par izteiksmes līdzekļu izmantošanu, veidojot telpisku objektu Radīt audzēkņos izpratni par formu, plastiskumu un virsmu dažādību.
MĀKSLAS VALODA
Apgūst 3. - 7. kasei
Mākslas valodas nodarbībās apgūst zināšanas par mākslas valodas terminiem, jēdzieniem un to lietojumu organisko nepieciešamību visos mācību priekšmetos.
Attīsta izpratni par mākslu tās vēsturiskā attīstībā, spējas analizēt un salīdzināt dažādu laikmetu un stilu mākslas darbos izmantotos izteiksmes līdzekļus saistībā ar noteiktu vēsturisko, sociālo un kulturālo kontekstu, kā arī estētikas izpratni, ir Mākslas valodas pamatuzdevums.
Veido izpratni par dizaina, mākslas un mākslas valodas attīstības vēsturiskajām likumsakarībām un faktiem, stiliem un tradīcijām un estētiku. Attīsta spēju apzināties savu darbu kā noteikta kultūrvēsturiska konteksta sastāvdaļu, un praktiskā darbā izmantot savas mācību procesā iegūtās zināšanas un prasmes.